• Otvorené laboratórium žiakov 7.A

• 29.12.2019 23:40
      • Vo štvrtok 5. decembra využili naši siedmaci pod vedením p. uč. Kupčekovej možnosť navštíviť chemické laboratória SOŠ v Novákoch a zistiť, že chémia môže byť naozaj aj zábavná. Žiaci mali možnosť vyskúšať si jednoduché pokusy v chemickom laboratóriu a tiež sa zahrať na degustátorov v senzorickom laboratóriu. Najskôr objavovali čaro chémie v triede prostredníctvom zaujímavých motivačných úloh. Potom sa presunuli do laboratórií. Jedna skupina výskumníkov sa venovala chemickej analýze neznámych vzoriek. Druhá skupina predstavovala degustátorov, ktorí ochutnávali a zaraďovali rôzne skupiny potravín. Celá aktivita bola navyše zaujímavo prepojená s rozprávkou o drakoch, čo ešte viac zvyšovalo motiváciu a záujem žiakov.
        Tu nájdete viac foto...