• "Šikanovanie – nedajme sa!"

• 31.03.2014 22:17
      • Projekt "Šikanovanie – nedajme sa!" je v Trenčianskom kraji realizovaný od roku 2006 a je zameraný na deti 6. a 7. ročníka základných škôl. V rámci projektu bola vykonaná beseda, kde bola žiakom vysvetlená charakteristika šikanovania a kyberšikanovania, ako sa prejavuje šikanovanie, proti komu je zamerané, kde dochádza...
      • ...k šikanovaniu a aké tresty im hrozia za trestné činy súvisiace so šikanovaním. Žiakom boli uvedené rady ako sa brániť proti šikanovaniu, na koho sa majú obrátiť a čo majú robiť, keď sa stanú obeťou šikanovania.

Ciele projektu:
        - minimalizovať prejavy šikanovania na školách,
        - oboznámiť žiakov s prejavmi šikanovania, účastníkmi a príčinami,
        - rady deťom, ktoré sú šikanované, ako sa brániť,
        - vysvetliť žiakom skutkovú podstatu trestných činov, ktoré môžu niektoré prejavy šikanovania napĺňať (vydieranie, obmedzovanie osobnej slobody, ublíženie na zdraví...).

Projekt v našej škole v 7. ročníku realizovala preventistka ORPZ Prievidza a zorganizovala p. uč. Kozáková, koordinátorka protidrogovej prevencie.