• Matematický KLOKAN

• 31.03.2014 22:44
      • Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej...
      • ... republike je Talentída, n. o. Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete. V marci 2013 sa do nej zapojilo viac ako 6 miliónov žiakov z 51 krajín.
        Naša škola sa do tejto súťaže zapája už niekoľko rokov, pričom mnoho našich žiakov sa umiestnilo na popredných miestach. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo cca 30 žiakov, pričom výsledok ich snaženia budeme vedieť o niekoľko týždňov. Súťaž v našej škole organizuje p. uč. Oravcová v spolupráci s ostatnými vyučujúcimi matematiky. Na prvom stupni akciu pripravila a organizovala p. uč. Rambalová.

Kompletnú fotogalériu nájdete tu.